بسم الله الرحمن الرحیم
قصد کرده ایم به لطف خدا راهی شرق شهرستان ایذه در استان خوزستان شویم. این شهر از شهرهای بختیاری نشین استان خوزستان بوده که پی" />

معرفی پروژه ها

بسم الله الرحمن الرحیم
قصد کرده ایم به لطف خدا راهی شرق شهرستان ایذه در استان خوزستان شویم. این شهر از شهرهای بختیاری نشین استان خوزستان بوده که پیشینه تاریخی آن بنابر پژوهش‌های انجام شده و وجود آثار و سنگ‌نبشته‌های باستانی مربوط به دوران عیلامیان می‌باشد.  (یعنی شهر خیلی اصالت داشته و از قدیم الایام در آن مردم زندگی می کرده اند)
روستای جنگه که از روستاهای کوهستانی شهرستان ایذه محسوب می شود محل زندگی اقوام عشایر ایل بختیاری می باشد که سال های سال است دست از کوچ کشیده اند و در دامنه های شرقی رشته کوه زاگرس اسکان یافته اند.
پروژه هایی که پس از مشورت با مسئولین منطقه و همچنین اهالی سرشناس روستا انتخاب شد، ساخت دو منزل مسکونی برای اهالی روستاست. عموم مردم روستا در خانه های سنگی و گلی زندگی می کنند و ما امیدواریم با ساخت این منازل، آنها را ترغیب به ساخت منازل مستحکم تر و گرم تر بنماییم.
در زیر نمونه عکس هایی از منازل اهالی روستا مشاهده می کنید:
اگر در عکس ها دقت کرده باشید غارهایی رو بر دامنه کوه مشاهده می نمایید که در گذشته نه چندان دور مردمان قدیمی تر از این اهالی در آنها زندگی می کردند.
البته این روستا یک مشکل بزرگ دیگر هم دارد. و آن هم نداشتن آب در تابستان است. ان شالله به لطف خدا بنا داریم در صورت تامین بودجه به کمک شماها، این مشکل رو هم با زدن یک آب انبار حل کنیم.
این جا محل چشمه روستاست که اگه بتوانیم آب انبار را احداث کنیم می توانیم تا حدی مشکل آب روستا در تابستان را حل کنیم:

8

پروژه های دیگر:
در بازدید از روستاهای دیگر پروژه های دیگری هم بود که نیازمند کمک خیرین است. برای نمونه این جا منزل یکی از اهالی روستای اطراف است:

10

خدمتتون عرض کنم این خانه فقط تشکیل شده از دو اطاق و یک دستشویی… نه آشپزخانه دارد و نه حمام… پدر خانواده فوت کرده و مادر و دو دختر و یک پسر نوجوان خانواده در این خانه زندگی می کنند. اینجا را هم مسئول سازندگی سپاه آقای الهی خودش برای اینها ساخته است. حتی برای کاهش هزینه ها خودش سقف زده ایزوگام کرده …. خودم از نزدیک که دیدم خیلی اذیت شد… اگر می توانید کمک کنید تا برایشان یک حمام حداقل بسازیم.
این هم وضعیت مدرسه امام هادی علیه السلام است. خدمتتون عرض کنم که علاوه بر تجهیزکردن مدرسه، نیاز به یک رنگ زنی کامل هم دارد.
ساختمان مدرسه برای سال ۱۳۳۰ است ولی دور محوطه مدرسه چندسال پیش یک دیوار آجری کشیده اند… ابتدا که وارد مدرسه شدیم گفتیم الان یه مدرسه مجهز می بینیم ولی وقتی وارد شدیم با یک مدرسه خراب مواجه شدیم… انقدر داغون بود که … شما فقط عکس هاش رو ببینید کافیه…
اینجا مسجد همین روستاست، متاسفانه هنوز تکمیل نشده و نیازمند کمک مالی شما برای تکمیل شدنه:
16
برآورد هزینه پروژه ها:
براورد هزینه جهادی95 copy

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.