طرح “امیری حسین و نعم الامیر” با آن که کس به هیچ حسابم نمی کند مولا به لطف خویش جوابم نمی کند من لایق غلامی او نیستم ولی او جز غلام خویش حسابم نمی کند ازعلمای دین این گونه شنیده ایم که محرم سفره ایست که حضرت ابی عبدالله" />

امیری حسین و نعم الامیر

طرح “امیری حسین و نعم الامیر”
با آن که کس به هیچ حسابم نمی کند
مولا به لطف خویش جوابم نمی کند
من لایق غلامی او نیستم ولی
او جز غلام خویش حسابم نمی کند
ازعلمای دین این گونه شنیده ایم که محرم سفره ایست که حضرت ابی عبدالله پهن کرده شیعیان را که نه، جهانیان را به توشه برداری دعوت می کند. در این میان هر کس به اندازه گنجایش و ظرفیت خویش از این سفره استفاده می کند. برخی به سیر شدن فکر می کنند و نان و سبزی مختصری را کافی می دانندو دیگر هیچ؛ بعضی دیگر اما بیشتر بهره گرفته نه تنها خودشان از بهترین غذاها استفاده می کنند که برای آشنایان هم روزی می چینند. از اینان بالاتر کسانی هستند که اصلا به غذاها اعتنایی نداشته چشمان خود را از صاحب خانه برنمیدارند و محو تماشای جمال دلربای اویند.
احتمالا به نظرتان می رسد این ها به اوج عشق بازی با حضرت ارباب رسیده اند اما به نظر حقیر از این ها بالاتر، کسانی هستند که زحمت پهن کردن سفره را برعهده دارند و در طول میهمانی سرگرم پذیرایی از مهمانان محبوب خود هستند؛ شاید نتوانند و نرسند از غذاها تناول کنند و شاید کمتر وقت همنشینی با مولا را داشته باشند اما در ضمیر خود میدانند نگاه ارباب به ایشان نگاهیست خودمانی. نگاهیست به نوکران حلقه به گوشی که یقینا جز چشم از آنها نخواهد شنید.
شاید حسابشان در روز ساعت هم جدا از باقی باشد.

اعضای عزیز خانواده بزرگ یاران خمینی رحمه الله علیه
با خود اینگونه اندیشیدیم که شاید دیگر سر سفره آماده نشستن ما را بس است؛ زمان پیوستن به سیل نوکران حضرت تشنه لب رسیده است.
شکر خدا امسال نیز این بستر فراهم آمده تا در صورت توفیق ما نیز جزء خادمان حضرت سیدالشهدا باشیم. به تأسی از شعار یکی از نوجوانان شهید کربلا، جناب عمرو بن جناده الانصاری، نام طرح را «اَمیری حُسَیْنٌ وَ نِعْم الاَمیرُ» قرار دادیم.
و خَرَجَ شابٌّ قُتِلَ أبوهُ فی المَعرَکه وکانَت أُمُّه مَعَه فَقالت لَه أّمُّه أّخرُج یا بُنَیَّ وقاتِل بَینَ یَدَی إبن رَسول الله فَخَرَجَ فَقال الحُسین علیه السلام « هذا شابُّ قُتِلَ أبوهُ ولَعلَّ أّمُّه تَکرِهُ خُروجه» فقال الشَّاب «أّمی أَمَرتَنی بِذَلک» فَبَرَزَ و هُوَ یقول: أمیری حسین ونِعمَ الأمیر/ سُرور فُؤادِ البَشیر النَّذیر/ علی وفاطمه والداه/ فَهَل تعلَمون لَهُ مِن نظیر/ له طَلعه مِثلَ شَمسُ الضُّحى / له غره مثل بَدرٍ مُنیر/
در صورت تمایل به خادمی در هیات یاران خمینی رحمه الله علیه شعار زیبای « اَمیری حُسَیْنٌ وَ نِعْم الاَمیرُ» را به سامانه گروه ارسال نمایید.
ما را برای نوکریت آفریده اند
یاحسین

2 دیدگاه در“امیری حسین و نعم الامیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.