برای یار هفتاد و سوم سیدالشهدا اینکه قداره بندان خبری لندن نشین می آیند وسط میدان و مستانه عربده کشی می کنند که فلان بوده است و بهمان، و اینکه همان ها نسبت به خیلی از آخوند های داخلی خودمان _سیاسی و غیر سیاسی_ لال شده اند، " />

یادداشت کوتاه به مناسبت رحلت امام

برای یار هفتاد و سوم سیدالشهدا
اینکه قداره بندان خبری لندن نشین می آیند وسط میدان و مستانه عربده کشی می کنند که فلان بوده است و بهمان، و اینکه همان ها نسبت به خیلی از آخوند های داخلی خودمان _سیاسی و غیر سیاسی_ لال شده اند، نشان از آن دارد که او با همگان فرق داشته و دارد! او جنسش جور دیگری بوده و هست، او مثل خیلی هایی نبود که برای پیروزی حق، ناحق بکنند! والله که زمین دیگر مثل اویی به خود نخواهد دید! او گویی مبعوث شده بود برای دوران غیبت کبری که حتی از عالمان این قوم هم دست گیری کند! او گویی آمده بود برای گذاشتن سنگ بنای حاکمیت پسر فاطمه! او آمده بود تا مبداء تحولات باشد!
و سید شهیدان اهل قلم چه خوب می گوید که ” حضرت امام امت (ره) انسانی از زمره دیگر انسان ها نبود و در میان بزرگان تاریخ نیز افرادی چون او بسیار نیستند ؛ اما تاریخ، آن سان که امروزی ها نگاشته اند ، نمی تواند قدر بزرگ مردانی چون حضرت امام (ره) را دریابد.”
اصلا می خواهم که خودم به امام امت بگویم که “ای امام ما و ای وصی امام عشق”!
تو ثابت کردی که عیار علم به بلندتر شدن عمامه ها نیست و چه بسیارند عمامه هایی بلند، که در هر حکومتی استوارند!
تو این مهم را به رخ همه کشیدی که عیار روحانی به جریان سازی و رهبری است نه اعتیاد به مجلس وعظ و ذکر و گوشه نشینی!
تو بعد از سالها دوباره به تاریخ فهماندی که عرفان همان مبارزه است و چنان بر دهان مدعیان دروغین عرفان کوبیدی که تا قیام قیامت هم کسی دیگر نتواند ادعا کند که عرفان را می توان از کنج حجره های نمور و تاریک یافت!
تو بعد از سال ها چنان روحی بر پیکر نیمه جان مرجعیت دینی که غرق در تحجر و شرعیات مطلق شده بود دمیدی که دوباره توانست قد علم کند و ادعای پرچمداری کند!
تو بدون اعراض از جامعه عصمت اکتسابی را به منصه ظهور رساندی و تا کف پای معصوم در مقام عصمت بالا رفتی و همین، تو دهانی محکمی بود بر مُلّا های احمق پر مدعا!
تو روح خدا بودی که دوباره به جامعه مرده مسلمین جهان دمیده شدی…
تو یار هفتاد و سوم سیدالشهدا بودی که حضرت حق، برای ادامه راه حسین تو را چند سالی دیر به رخ عالم کشید…
و بدا به حال همچو منی که نبودم و ندیدم دوران شما را و نفس نزدم در هوایی که شما تنفس می کردید، و خوشا به حال صاحب الزمان که چون شمایی داشت و دارد…

IMG_20160429_200603نویسنده :مهدی قاسم خانی

سنگرسایبری:kout.ir

 عضو یاران۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.