نیمه شعبان از طرفی روز به دنیا آمدن مهدی موعودی است که امید به ظهور او باعث پا برجا ماندن ما شده است و می شود. از طرفی هم شب مبارکی است که در فضائل شباهت بسیاری به لیالی قدر دارد. کلام نورانی امام صادق علیه السلام نشان می د" />

نیمه شعبان؛ تالی تلو لیالی قدر(بهار معنویت)

نیمه شعبان از طرفی روز به دنیا آمدن مهدی موعودی است که امید به ظهور او باعث پا برجا ماندن ما شده است و می شود. از طرفی هم شب مبارکی است که در فضائل شباهت بسیاری به لیالی قدر دارد.
کلام نورانی امام صادق علیه السلام نشان می دهد که نیمه شعبان نیز در حدّ خویش، شب قدر و واجد یکی از درجات تقدیر امور است: “انّها اللیله التی جعلها الله لنا أهل البیت بإزاء ما جعل لیله القدر لنبینا صلی الله علیه و آله و سلم؛ همان طور که خداوند به پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم شب قدر مرحمت فرمود، به ما اهل بیت نیز نیمه شعبان را عطا کرد.”(الامالی، طوسی، ص۲۹۷)
همچنین امام باقر علیه السلام در پاسخ پرسشی درباره فضیلت شب نیمه شعبان فرمود:” با فضیلت ترین شب پس از لیله القدر، شب نیمه شعبان است که خداوند در این شب فضل خویش را بر برندگانش ارزانی می دارد و با منّ و کرم خود آنان را می آمرزد، پس برای نزدیکی به خدای سبحان در این شب بکوشید؛ چون خداوند سوگند یاد کرده است که هیچ سائلی را ـ تا وقتی که امر ناپسند و گناهی نخواسته است ـ محروم نگرداند.”(همان)

امام خامنه ای نیز می فرمایند: “شب نیمه‌ی شعبان، شب بسیار متبرکی است؛ تالی تلو لیالی قدر، و وقت توجه و تذکر و توسل به ذیل عنایات باری تعالی و طلب و درخواست است. اعمال و ادعیه ای هم دارد که اگر موفق شده اید و آنها را انجام داده اید، که انشاءالله مشمول قبول پروردگار باشد، اگر کسانی هم غفلت کردند و توجه نداشتند، به یاد نگه دارند که همه سال، شب نیمه‌ی شعبان را مغتنم بشمارند.”(۱۳۷۶/۰۹/۲۵)

لذا شب نیمه شعبان -سحر یکشنبه۲خرداد،ساعت۱- برنامه احیا در مسجد الزهرا رو داریم. ان شا الله با اوصاف ذکر شده در بالا بیشتر استفاده کنیم!

اللهم وفقنا لما تحب و ترضی
یا مهدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.