مجموعه ای از مسابقات راحع به نماز جمعه داشته باشیم. اولین سری این مسابقه با مسابقه "خلاصه نویسی از خطبه های نماز جمعه" شروع میشه" />

مسابقه۱: خلاصه نویسیِ خطبه های نماز جمعه

این هفته نماز جمعه داریم اما این نماز جمعه ان شا الله کمی فرق داره!

ان شا الله قراره مجموعه ای از مسابقات راحع به نماز جمعه داشته باشیم.

اولین سری این مسابقه با مسابقه “خلاصه نویسی از خطبه های نماز جمعه” شروع میشه.

 

مزایا:

امام خامنه ای می فرمایند:

“[خطبه های نماز جمعه] از لحاظ نوع مطالبی که گفته میشود، در دنیای اسلام بی‌نظیر است. از لحاظ تأثیراتی که این نماز جمعه بر دل مردم، بر جان مردم، بر خطّ سیاسی مردم و بر تصمیم‌گیریهای بزرگ مردم میگذارد، در دنیا بی‌نظیر است.
…مردم در طول این مدّت، در نماز جمعه، از زبان یک امام عادل و یک نَفَس امین – که همین ائمّه جمعه محترمی هستند که در تهران و شهرستانها با مردم حرف میزنند – نسبت به مسائل کشورشان و مسائل جهان آگاه شدند و اطّلاعاتشان به‌روز شد. در هیچ جای دنیا چنین چیزی وجود ندارد. این از برکات انقلاب بود.”

در خطبه های نماز جمعه  ۱۳۷۷/۰۸/۰۸

وقتی که در هنگام خطبه های امام جمعه برگه دستمان باشد و بخواهیم از روی سخنان سخنران خلاصه برداری کنیم، قطعا تمرکز بیشتری در سخنان گوهر باری -که حضرت آقا به تبیین اهمیت آن ها پرداخنه اند و در بالا گوشه ای از آن را می بینیم – خواهیم کرد و از آن بهره به مراتب بیشتری خواهیم برد. و البته که “قیدوا العلم بالکتابه” نیز از دیگر مزایا این کار است!

khotbeh

نحوه برگزاری:

شرکت در این مسابقه به راحتی امکان پذیر است. بدین ترتیب که ان شا الله در راه نماز جمعه برگه هایی به همراه خودکار تقدیم بزرگواران شده تا در اثنا خطبه ها از آنان خلاصه برداری کنند. در انتها نیز آن ها را به مسئولین تحویل می دهند. خلاصه ها بررسی می شود و به کامل ترین و مختصر ترین آن ها جایزه تعلق می گیرد.

قابل ذکر است که جایزه این مسابقه هم اکنون تهیه شده و در فرصتی مناسب تقدیم برندگان می شود!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.