شما جوانید. بزرگترین سرمایه‌ی جوان، دل پاک و نورانی اوست. عزیزان من! از این دل نورانی استفاده کنید. رابطه‌تان را با خدای متعال مستحکم کنید. اگر جوان که آمادگی دارد، بتواند با خشوع، با ذکر، با تضرع، با ت" />

مسجدی شویم۲- روز جهانی مسجد

شما جوانید. بزرگترین سرمایه‌ی جوان، دل پاک و نورانی اوست. عزیزان من! از این دل نورانی استفاده کنید. رابطه‌تان را با خدای متعال مستحکم کنید. اگر جوان که آمادگی دارد، بتواند با خشوع، با ذکر، با تضرع، با توسل، دل خود را با خدای متعال آشنا کند، همان چیزی خواهد شد که مصداق «نورٌ علی نور» است؛ نور معرفت الهی به دلهای شما خواهد تابید. از گناه دوری کردن، با خدا انس گرفتن، نماز را مغتنم شمردن، جزو کارهای مهم است.
یکی از بزرگترین نعمتهای خدا نماز است. نماز به ما این فرصت را میدهد که هر روزی چند بار ناگزیر با خدای خودمان حرف بزنیم، با خدای متعال تخاطب کنیم، از او کمک بخواهیم… بزرگان به نماز خیلی اهمیت میدادند. نماز در اختیار همه است. غالباً قدر نماز و اهمیت نماز را نمیدانیم. فقط این نیست که باید یک اسقاط تکلیفی کرد؛ نه، یک فرصت بزرگی است که باید از آن استفاده کرد. فرمود نماز مثل چشمه‌ی آبی است درِ خانه‌ی شما، که روزی پنج بار شما در این چشمه‌ی آب شستشو میکنید. این شستشو میتواند برای دلهای جوان آثار ماندگاری داشته باشد. با طهارت و تقواست که میتوان سخن نافذ و تأثیرگذار را از خدای متعال هدیه گرفت.”

امام خامنه اى در دیدار طلاب غیرایرانی حوزه‌ی علمیه‌ی قم‌

٣/٨/٨٩
 .
.
۳۰ مرداد ماه(۲۱ آگوست) را “روز جهانی مسجد” نامگذاری کرده اند. چراکه در چنین روزی رژیم کودک کش صهیونیستی مسجدالاقصی و قبله اول مسلمانان را به آتش کشید! پیشنهاد این نامگذاری را جمهوری اسلامی ایران داد تا هم اهمیت مسجد و هم تاثیر آن بر معاملات اجتماعی و سیاسی جهان را نشان دهد. و البته که بعد اجتماعی اسلام و استکبارستیزی اهمیت فراوانی دارد.
باشد که حضور خود را در این پایگاه اصلی عبادی-اجتماعی اسلام پر رنگ تر کنیم!
 اللهم وفقنا لما تحب و ترضی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.