روز قدس؛ لیله القدر تاریخ اسلام

امام روح الله:
روز قدس که همجوار شب قدر است؛ لازم است در بین مسلمانان احیاء شود و مبداء بیداری و هوشیاری آنان باشد.
هان ای مسلمانان جهان و مستضعفان گیتی! بپاخیزید و مقدّرات خود را به دست بگیرید. تا کی قدس شما، فلسطین و مسلمانان مظلوم آن دیار، تحت سلطه جنایتکاران به سربرند و شما تماشاچی باشید؟!
صحیفه امام، ج۱۵، ص۵۹
امام روح الله:
می‌جنگیم؛ چرا که مرد جنگیم. ما انقلابمان را به تمام جهان صادر می‌کنیم؛ چرا که انقلاب ما اسلامی است. و تا بانگ لا اله الا الله و محمد رسول الله بر تمام جهان طنین نیفکند مبارزه هست. و تا مبارزه در هر جای جهان علیه مستکبرین هست ما هستیم. ما از مردم بی‌پناه لبنان و فلسطین در مقابل اسرائیل دفاع می‌کنیم.
…باید همه بپا خیزیم و اسرائیل را نابود کنیم، و ملت قهرمان فلسطین را جایگزین آن گردانیم.
صحیفه امام، ج۱۲، ص۱۴۸
امام روح الله:
مسلمانان جهان باید روز قدس را روز همه مسلمین، بلکه مستضعفین بدانند و از آن نقطه حساس در مقابل مستکبرین و جهانخواران بایستند و تا رهایی مظلومان از زیر ستم قدرتمندان از پای ننشینند و مستضعفان که اکثریت قاطع جهان را تشکیل می دهند مطمئن باشند که وعده حق تعالی نزدیک است و ستاره نحس مستکبران رو به زوال و افول است.
صحیفه امام، ج۱۵، ص۶۴
آیت الله سیستانی:
بایسته است مسلمانان، برادران و خواهران خود در فلسطین عزیز را تنها نگذاشته و همراه و همقدم آنان شوند.
وضعیت اسفناکی که مردم مظلوم فلسطین در آن به سر می¬برند؛ ایجاب می¬کند مسلمانان برای کوتاه کردن دست زورگویان و تجاوزگران از برادران و خواهران خود، طعم شیرین زندگی را به خود نچشانند، آرامش را به کناری وانهاده و به یاری آنان بشتابند.
www.sistani.org/arabic/statement/1460
امام موسی صدر:
ما اسرائیل را شرّ مطلق می¬دانیم. بدتر از اسرائیل در جهان وجود ندارد. اگر اسرائیل با شیطان درگیر شود در کنار شیطان خواهیم ایستاد.
یادنامه امام موسی صدر، ج۲، صفحه۶۷۴

علامه شرف الدین عاملی:
براستی قاتلان حضرت حسین همچنان در میدانند؛ از این رو باید الگوی مبارزاتی امام نیز در میدان باشد. باید مبارزه¬ی ما در راه آرمان فلسطین همچون مبارزه¬ی سیدالشهداء باشد تا بتوانیم شکوه، عزت و جاودانگی حسینی را به دست آوریم.
ای مسلمانان! زمان قیام فرارسیده و میعادگاه ما فلسطین است. سلام بر شما روزی که با شهادت می¬میرید و روزی که با سعادت مبعوث می¬شوید.
موسوعه الإمام شرف الدین، ج۹، ص۴۶۱
آیت الله محمدحسین کاشف الغطاء:
بدون شک هر کس در رگ¬هایش خون غرور و غیرت جریان داشته باشد؛ گوهر پاکش او را به همراهی و همسنگری با برادران فلسطینی فرا می¬خواند. چنین کسی در انتظار فتوای مفتیان نمی-نشیند بلکه فتوت او از فتوی پیشی گرفته و وجوب جهاد را با الهام از خوآگاه و شرافت وجدان خویش به دست می¬آورد.
خدا گواه است، چنانچه عمرم از شصت سالگی نگذشته و دردها و بیماری¬ها، استخوان هایم را خرد نکرده بود؛ اولین کسی بودم که به سوی آن دیار رهسپار می شدم.
خطب الأربع، ص۷
آیت الله خوئی:
نیروهای نظامی کفر به غارت قسمت بزرگی از سرزمین¬های اسلامی – که مسجد الاقصای شریف، جزئی از آن است- رو آورده¬اند. وظیفه دینی بر ما لازم می سازد یکپارچه و متحد شده و با تمام توان یاری مدافعان سرزمین های اسلامی بشتابیم.
ما نیز خاضعانه از خدای سبحان خواستاریم این مجاهدان را یاری کرده و بر دشمنانشان پیروز فرماید.
لمحات من حیاه الإمام الخوئی، ص۶۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.