امروز ، هرچه از هنرمند مسلمان ، تجلیل و هرچه هنرمندان مسلمان تشویق بشوند ، جا دارد. این یک کار فرعی و حاشیه ای نیست.یک کار اصلی است.

امام خامنه ای (مدظله العالی)[divider]

پوستر هیأت یاران خمینی در کتاب سوگواره پوسترهیأت/گزارش

امروز ، هرچه از هنرمند مسلمان ، تجلیل و هرچه هنرمندان مسلمان تشویق بشوند ، جا دارد. این یک کار فرعی و حاشیه ای نیست.یک کار اصلی است.

امام خامنه ای (مدظله العالی)[divider]

محرم سال ۱۳۹۲ ، واحد تبلیغات گروه فرهنگی یاران خمینی(ره) ، به نمایندگی از هیأت گروه ، با ارسال دو اثر در بخش جنبی (پوسترهای عاشورایی)  دومین سوگواره عکس و پوستر هیأت شرکت نمود که به لطف خداوند هر دو طرح شایسته ی تقدیر گشتند و یکی از آن ها به مرحله ی چاپ در کتاب این سوگواره نیز رسید.

همچنین امسال نیز ، واحد تبلیغات ، به نمایندگی از هیأت گروه ، با ارسال دو اثر در دو بخش اصلی عکس و پوستر سومین دوره از این سوگواره شرکت نمود. همانطور که اشاره شد ، طی یک سال گذشته سعی شد تا  پیشرفت هرچند مختصری در فعالیت هنری  رخ دهدو نیز در آینده ارتقاء سطح کیفی و کمی آثار هنری گروه و به خصوص هیأت در دستور کار واحد تبلیغات قرار دارد.

مختصر درباره ی سوگواره ی عکس و پوستر هیأت :

جامعه ایمانی مشعر حلقه ای دوستانه برای حضور هیأت های کشور عزیزمان است که با پیوستن روزافزون هیأت های حسینی می رود تا محفلی بزرگ برای همدلی و همسویی همه هیأت های سراسر کشور باشد. مهمترین تاثیر این جامعه بزرگ ایمانی، ایجاد فرصت های یکسان برای تمام هیأت ها در سراسر کشور است که امکان پیشرفت کمی و کیفی، هم افزایی و نزدیک شدن هرچه بیشتر همه اعضا را برای نیل به جایگاه هیأت تراز انقلاب اسلامی فراهم میکند. ایده اولیه برگزاری “سوگواره های عاشورایی عکس و پوستر هیأت” از مدت ها قبل در ذهن بچه های جامعه ایمانی مشعر شکل گرفته بود و از محرم ۱۴۳۴ (۱۳۹۱) رسما کار خود را آغاز کرد. سوگواره قرار بوده وهست که بین هنرمندان وهیأت ها ارتباط و تعاملی برقرار کند و زمینه را برای شناسایی، سازماندهی و رشد استعدادهای نهفته در هیأت ها فراهم کند.

ویژگی منحصر به فرد این سوگواره ها مخاطب قرار دادن هنرمندان هیأتی است و پخش پوسترهای اطلاع رسانی این سوگواره ها در چهار هزار هیأت و امام زاده گویای این مطلب است. استقبال کم نظیر و خلقانه هنرمندان هیأتی تاییدی شد بر لزوم کارهای جدی تر در این عرصه و به یاری خداوند نقطه شروعی خواهد بود در به کارگیری هرچه بیشتر هنر در خدمت به دین و هیأت ها و امتداد تلاش در مسیر جریان سازی هیأت تراز انقلاب اسلامی.

[Google]

4 دیدگاه در“پوستر هیأت یاران خمینی در کتاب سوگواره پوسترهیأت/گزارش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.