فاسعوا الى ذکر الله

مطابق تقویم یاران خمینی، به لطف الهی فردا نیز، به همراه همه دوره های یاران، به این فریضه الهی لبیک می گوییم.

 

«یا ایها الذین آمنوا اذا نودى للصلوه من یوم الجمعه فاسعوا الى ذکر الله  و ذروا البیع ذالکم خیر لکم ان کنتم تعلمون.» اى کسانى که ایمان آورده‏ اید، هرگاه شما را براى نماز روز جمعه بخوانند، به سوى ذکر خدا بشتابید و تجارت را رها کنید که این [نماز جمعه] اگر بدانید، برایتان بهتر است.

نماز جمعه ، مظهر شکوه اسلام و عظمت مسلمین و وحدت بخشِ صفوف و خنثى کننده توطئه ها و تفرقه افکنى هاست .

نماز جمعه کلاس تربیت و تهذیب، ذکر و توجه به خدا، پیوند مخلوق با خالق، آرامش ‏دلهاى ناآرام، عبادت و تقوا و ایثار و معنویت است. نماز جمعه محل اجتماع خوبان ‏امت، مستحکم ترین سنگر دفاع از اسلام، صحنه نمایش قدرت، عزت، افتخار و عظمت ‏مسلمین، مایه یاس و ناامیدى کفار و منافقان، میدان دفاع از ارزشها و صف جدایى حاضران در صحنه از بى ‏تفاوتان است.

نماز جمعه تحفه الهى به مردم شریف ایران، یادگار امام راحل(ره)، ثمره خون‏ هزاران شهید، به ویژه شهداى محراب، و دژ مستحکم نظام جمهورى اسلامى است.

نمازجمعه منشا برکات فراوان خداوند بزرگ بر بندگان صالح است. پیوند معنوى باخداوند سبحان، وحدت و یکدلى، آگاهى از معارف اسلامى و رویدادهاى اجتماعى‏ سیاسى، جلب همکارى براى حل مشکلات مسلمانان و … گوشه‏ اى از آثار بى‏ شمار این‏ فریضه مهم است.

با توجه به اهمیت این فریضه، بر همگان لازم است که در راه اشاعه ‏فرهنگ آن و با شکوه تر برگزار کردنش، در حد توان، گام بردارند و دین خود را به ‏آن ادا نمایند.

یک دیدگاه در “فاسعوا الى ذکر الله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.