طرح”سرسفره کریم”

باسمه تعالی

امام خامنه ای مدظله العالی:

ما همیشه از اسلام اینطور فهمیده­ایم که کسب درآمد البته از طرق مشروع آزاد است و مانعى ندارد؛ منتها این اجازه همراه با ایجاب و الزام انفاق است؛ یعنى اگر کسى درآمدى کسب کرد، ولى حتى انفاق مستحب نکرد، او پیش خداى متعال مؤاخذ است. ما نمی­توانیم بگوییم که انفاق واجبمان را کردیم، مالیاتمان را دادیم، خمس و زکاتمان را هم دادیم، از این پول نمى­خواهیم خرج کنیم؛ در حالى که مى­دانیم در جامعه فقر و کمبود هست؛ نخیر، این آدم پیش خداى متعال سعادتمند نیست؛ مرضى عند الله نیست؛ براى خاطر اینکه آن حساب­هاى الزامى جداست؛ باب دیگر و جریان دیگرى است. انفاقات استحبابى را هم براى ما قرار داده­اند. مستحب است، یعنى آن حکم واجب را ندارد که من در هر موردى لزوماً این کار را بکنم؛ اما اگر کسى بالمره باب این مستحب را بر روى خودش ببندد، بلاشک خلاف اراده و خلاف اقتضاى احکام الهى کار کرده است؛ … هرکس خودش را موظف بداند که انفاق کند. آن کسانى که بیشتر درآمد دارند، نسبت انفاق را بیشتر کنند. آن کسانى که کمتر درآمد دارند، باب را نبندند؛ به همان نسبت انفاق کنند…یک روز در کشور ما و سایر کشورهاى اسلامى این روحیه همه گیر بوده است؛ یعنى هرکسى موظف بوده که پولى براى انفاق کنار بگذارد؛ یا رایج بوده که در ماه رمضان به نیازمندان افطارى بدهند؛ نباید بگذاریم این کارها کم بشود.(۱۲/۱۲/۱۳۷۰)

 

می­گویند کریم وقتِ کَرَم، مُشتی می­بخشد… می­گویند خودش دنبال سائل می­رود… می­گویند برایش مهم نیست که به چه کسی عطا می­کند… می­خواهیم شبِ میلادِ کریم آل طاها علیه السلام، برویم پایین­ترین نقطه­های شهر و مردم آبرومندش را مهمان سفره نان کریم کنیم…

اولیای گرامی و اعضای محترم گروه فرهنگی یاران خمینی رحمه الله

طبق سنت حسنه سال­های قبل، بنا داریم در روز میلاد کریم اهل بیت علیه السلام، و با تأسی به وجود مقدس امام مجتبی علیه السلام، هزینه افطار برخی از خانواده­های نیازمند را تقبل نماییم.

لطفاً وجوه نقدی خود جهت شرکت در این امر خیر را تا روز جمعه (۲۰/۴/۹۳) به سرپرستان تحویل نمایید و یا به این کارت واریز نمایید.

(شماره کارت:۶۲۲۱۰۶۱۰۴۸۸۱۸۴۴۹ / بانک پارسیان / به نام محمدرضا بهره­مند)

در ضمن برای کمک­های غیرنقدی و همچنین کسب اطلاعات بیشتر با آقای بهره­مند (۰۹۳۵۶۵۶۹۶۶۵)تماس بگیرید.

گزارش سال گذشته طرح«سر سفره کریم»

* کل مبلغ جمع آوری شده: ۵٫۳۱۲٫۶۵۰ تومان

*کالاهای جمع آوری شده: تقریباً ۲۸۲ کیلو برنج. ۱۴ عدد روغن و تعداد کمی اقلام خوراکی دیگر (رب گوجه فرنگی، چای، شکر، مایع ظرف­شویی و خرما)

* ۵۰ بسته به خانواده­های مستضعف محله پاکدشت تقدیم شد که هربسته شامل موارد ذیل بود:

۵کیلوگرم برنج / ۱٫۵کیلوگرم مرغ / ۱کیلوگرم گوشت / ۱عدد روغن / ۱عدد رب گوجه فرنگی / ۱بسته ماکارونی / ۱بسته عدس / ۱بسته پودر شست­وشو

به همراه یک رساله مقام معظم رهبری و یک نشریه فرهنگی

* همچنین ۲میلیون تومان از مبالغ جمع آوری شده برای یک خیریه وابسته به امام جمعه شهر اهواز فرستاده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.