إِنَّ هذَا الْقُرْآنَ يَهْدي لِلَّتي‏ هِيَ أَقْوَمُ وَ يُبَشِّرُ الْمُؤْمِنينَ الَّذينَ يَعْمَلُونَ الصَّالِحاتِ أَنَّ لَهُمْ أَجْراً كَبيراً (سوره مبارکه اسراء / آیه 9)

بى‏ترديد اين قرآن ب" />

طرح ختم قرآن مجید

إِنَّ هذَا الْقُرْآنَ یَهْدی لِلَّتی‏ هِیَ أَقْوَمُ وَ یُبَشِّرُ الْمُؤْمِنینَ الَّذینَ یَعْمَلُونَ الصَّالِحاتِ أَنَّ لَهُمْ أَجْراً کَبیراً (سوره مبارکه اسراء / آیه ۹)

بى‏تردید این قرآن به استوارترین آیین هدایت مى‏کند، و به مؤمنانى که کارهاى شایسته انجام مى‏دهند، مژده مى‏دهد که براى آنان پاداشى بزرگ است.

نسیم کوی جانان است قرآن                    شمیم عطر رحمان است قرآن

      بود روشنگر راه سعادت                  چو خورشید فروزان است قرآن

با تبریک اعیادِ مبارک شعبانیه به تمامی شیعیان عالم مخصوصا شما عزیزانی که با گروه فرهنگی یاران خمینی (ره) مرتبط هستید، در ادامه توضیحاتی راجع به طرح ختم قرآن داده می شود.

همانطور که اطلاع دارید از چندی پیش، طرحی قرآنی با عنوانِ ختم قرآن در گروه آغاز شد. اولین دوره طرح ختم قرآن با مشارکت خانواده ها در ایام دهه فجر اجرا شد و ان شاءالله قرار است دومین برنامه در ایام عیدِ شریف و بزرگِ نیمه ی شعبان، انجام شود.

از سوی دیگر با توجه به اینکه در آستانه ی بهارِ قرآن، یعنی ماه مبارک رمضان قرار داریم، امید داریم با استعانت از حقیقتِ قرآن حضرت صاحب الزمان (علیه السلام و عجل الله تعالی فرجه الشریف) ؛ از این پس در غیر از ماه مبارک که بحمدالله یک توجهِ عمومی نسبت به قرآن انجام می گیرد، به صورتِ ماهانه برنامه ی عمومیِ ختم قرآن را داشته باشیم.

باشد که با انس بیشتر با این ودیعه ی الهی، موجباتِ فهمِ بیشترِ آن و عمل به معارفِ والا و انسان سازش برایِ تک تکِ شرکت کنندگانِ در طرح حاصل گردد.

قسمتی از بیانات رهبر معظّم انقلاب اسلامی در دیدار قاریان قرآن کریم (۱۳۸۲/۸/۶): امروز ما می ‌خواهیم فضای‌ قرآنی‌ داشته باشیم؛ باید به قرآن برگردیم. البته بیست وپنج سال است که جامعه ما به طور جدی‌ و با حرکت دست جمعی‌ و عمومی‌ به سمت قرآن حرکت می‌ کند. قبل از انقلاب هم حرکت قرآنی‌ وجود داشت، ولی‌ مثل حرکتهای‌ فردی‌ بود. حرکت جمعی‌ِ جامعه، بعد از حاکمیت نظام اسلامی‌ است که حرکت خوبی‌ هم بوده و هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله دارد. نتیجه آن حرکت این شده که شما امروز می‌ بینید پیر و جوان و زن و مرد ما تا حدود زیادی‌ با قرآن اُنس دارند. حضور جوانانی‌ که در هر گوشه و بخشی‌ از بخشهای‌ جامعه با قرآن مأنوسند، نتیجه همان حرکت است که بایستی‌ تقویت شود. تقویت حرکت مذکور به این است که شما قرّاء بتوانید قرآن را با صدا و شیوه خوب و زیبا بخوانید. اهمیت دادن به این جلسات برای‌ همین است که اهمیت فراگیری‌ تلاوت در جامعه روشن شود، والّا به انداز های‌ که در این جا قرآن خوانده می‌ شود، انسان می‌تواند چند برابر آن را به تنهایی‌ بخواند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.