جلد-4 copyقالت فاطمه" />

حدیث شماره ۱۴

جلد-4 copyقالت فاطمه الزهراء سلام الله علیها : … خَیْرٌ لِلنِّسَاءِ أَنْ لَا یَرَیْنَ الرِّجَالَ وَ لَا یَرَاهُنَّ الرِّجَالُ … 

(وسائل الشیعه، ج ‏۲۰، ص ۶۷)

از امیرالمؤمنین علیه السّلام روایت شده که فرمودند: یک وقت ما نزد رسول خدا بودیم؛ آن حضرت فرمودند: بمن بگوئید: چه چیزى براى زنان بهتر است؟ ما همه از جواب آن حضرت عاجز شدیم تا اینکه پراکنده گردیدیم.

من نزد فاطمه اطهر آمدم و جریان پرسش پیغمبر اکرم و عاجز شدن شنوندگان را براى وى شرح دادم، زهراى اطهر فرمود: من این مطلب را می­دانم : بهترین چیز برای زنان آن است که نه مردان آنان را ببینند و نه آنان مردان را مشاهده نمایند.

من به سوى پیامبر خدا بازگشتم و گفتم: یا رسول اللَّه! شما از ما پرسش نمودى چه چیزى براى زنان بهتر است (من میگویم:) چیزى براى زنان بهتر از این نیست که آنان مردان را نبینند و مردان هم ایشان را نبینند.

رسول اکرم فرمودند: تا نزد من بودى این جواب را نگفتى، بگو: بدانم چه کسى تو را آگاه کرد؟ گفتم: فاطمه زهراء. پیغمبر اکرم پس از تعجب فراوان فرمود: فاطمه پاره تن من است.

[divider]

* مناسبت : ۲۰ حمادی الثانی (سالروز میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها)

2 دیدگاه در“حدیث شماره ۱۴

 • اردیبهشت ۲, ۱۳۹۳ در t ۰۶:۳۴
  پیوند یکتا

  جانم فدای بی بی و عالم…

  چندنکته

  *سبک اموزش مبتی بر پرسش و درگیری مخاطب

  *مباحثه معرفتی درون خانواده

  *اولویت برای خانواده و جامعه این است که تمام هم و غم بانوان درون خانواده باشد وبه فعالیت و کار و تلاش و مدیریت در منزل بپردازند
  که سعادت دنیا و اخرت خود و خانواده و جامعه را تامین و تضمین کنند.

  پاسخ دادن
 • اردیبهشت ۲, ۱۳۹۳ در t ۰۷:۴۰
  پیوند یکتا

  ایول… خیلی بهتر شده… انگار طرح زیباسازی شهرداری به شما هم رسیده…
  امیدواریم تمام فضای سایت هر چند وقت یکبار زیباتر بشه…

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.