وصیت نامه شهید حسن نیکو صحبت

نسبت : دایی برادر وحید ولی (یاران 2)

بسم‌الله الرحمن الرحیم

                                            " />

شهید حسن نیکو صحبت

وصیت نامه شهید حسن نیکو صحبت

نسبت : دایی برادر وحید ولی (یاران ۲)

بسم‌الله الرحمن الرحیم

                                                      وصیت‌نامه بنده خدا حسن نیکو20131121_122055 صحبت انشاء الله

به نام او که هستیم از اوست. جان می‌دهد و جان می‌گیرد. خواستم بنویسم وصیتی که بعد از رفتنم (ترک دنیا) راهنمای راهم باشد و بیانگر انگیزه رفتنم و هدفم. ما از خداییم و به‌سوی او می‌رویم. او که مرا حیات داد و تو را حیات داد، اجسام را حجم و برای هر یک وظیفه‌ای؛ شمع را سوزاندن و پروانه را گشتن و …

و هم او اراده کرده است بودنم را در دنیا و خواسته تا امتحانم کند. حال که همه برای اوست و شک نیست در این امر، من نیز مختار در انتخاب خویش حق را و راه را در اطاعت فرمان او و حتی بودن را برای او می‌بینم. لذا تصمیم گرفتم معاصی گذشته را مغفرت طلبم و فرمانش را مطاع باشم و تا سر حد امکان تمام جهانیان را می‌خوانم در راهش که راه حق است، گام نهند و تلاش کنند.

قسم به عصر (زمان) همچنان که او یاد کرده است در قرآن که انسان‌ها در خسران و ضرر و زیان‌اند مگر آن­ها که ایمان آوردند و عمل صالح انجام دادند. ای انسان! اگر تو تاجر و تجارتت سالم باشد به او روی می‌آوری؛ زیرا که منفعت تو در این تجارت است. اگر تنها و ترسو هم باشی؛ باز او را می‌خوانی زیرا که تنها اوست نقطه اتکای محکم و ساحل نجات ابدی. و اگر اهل دل باشی و حقیقت‌جو باز هم باید به او روی‌آوری چرا که او حق است و حتی خالق حق نیز اوست. پس به او روی‌آور و او را بخوان.

 و اما از خودم، مراسم دفنم کاملاً اسلامی و بر اساس موازین شرعیه اسلامی انجام شود و از پدر و مادر و بستگانم می‌خواهم بر حالم شاد باشند. چرا که راه را یافتم و حیاتم جاوید گشت و خلاصه جاودان شدم و به حق پیوستم. من بدین‌وسیله از تمامی آن­ها که به گونه‌ای آن­ها را رنجاندم و تمام آن­ها را که ظلمی بر ایشان رواداشتم طلب عذر و معذرت می‌کنم و می‌خواهم مرا حلال کنید و بعد از رفتنم با شهامت کامل اسلام را یاوری کنید. رسالت خویش را در تربیت فرزندانت به نحو احسن انجام دهی و خلاصه از تمامی برادران دینی و خواهران مسلمان می‌خواهم اسلام را یاوری کنند و از هر گونه حرکت غیر اسلامی بپرهیزند و حتی غذا را برای خدا بخورند و مبادا اسلام مسخ‌شده را مانند گذشته بپذیرند و ساکت بنشینند و ای مردم اسلام را بدون قرآن یا ولایت مپسندید و مپذیرید؛ که راه نجات در آن است. ولایت‌فقیه را تا دم مرگ یاوری کنید و در پایان به تمام انسان‌ها تذکر می‌دهم که دنیا فانی است و زودگذر؛ وی ارزش و حتی پشیزی ارزش ندارد. دنیا را مزرعه‌ای برای آخرت قرار دهید و پلی برای عبور.

والسلام

دوشنبه ۵ جمادی‌الاول ۱۴۰۲ مصادف با ولادت زینب قهرمان – حسن نیکو صحبت

3 دیدگاه در“شهید حسن نیکو صحبت

 • اردیبهشت ۶, ۱۳۹۳ در t ۰۴:۴۱
  پیوند یکتا

  آیا این وصیت نامه متعلق به شهید حسین نیکو صحبت است متولد قم ۱۳۴۹ فرزند رضا – شهادت ۱۳۶۵ کربلای ۴ شلمچه یا اشتباه تایپی پیش آمده ؟

  پاسخ دادن
  • اردیبهشت ۶, ۱۳۹۳ در t ۰۵:۳۸
   پیوند یکتا

   سلام آقای برادر
   – شهید «حسن نیکوصحبت رحیمی» در عملیات مسلم بن عقیل در سال ۶۱ در منطقه سومار به شهادت رسیدن.
   – اما حالا که نامی از شهید بزرگوار، شهید «حسین نیکوصحبت» هم به میون اومد؛ شما رو مهمون خاطره ای زیبا از این شهید می کنم:
   “روضه امام حسین علیه السلام روی موتور!”
   http://masjed-reza.ir/?p=231

   پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.