وصیّت نامه شهید مسعود مربوبی

نسبت : دایی برادران حسین و محمّد علی قاسمی و سیّد رسول حسینی نواز

           

شهید مسعود مربوبی

وصیّت نامه شهید مسعود مربوبی

نسبت : دایی برادران حسین و محمّد علی قاسمی و سیّد رسول حسینی نواز

            Pictureو عموی برادران محمّد جواد و علیرضا مربوبی

بسم الله الرحمن الرحیم

« وَالْعادِیاتِ ضَبحاً * فَالْموریاتِ قَدْحاً * فَاْلمُغیراتِ صُبحاً * فَاَثرنَ بِه نقْعاً * فَوَسطْن بِه جَمعاً »

با اقرار قلبی خویش بر وحدانیّت خداوند متعال و پیغمبرانش بویژه پیامبر اکرم حضرت محمّد (ص) و ۱۲ جانشین برحقش، پیشوایان بزرگ اسلام و آخرین آن­ها مهدی موعود، دادرس مستضعفان و انتقام گیرنده خون شهدا. و با درود و سلام بیکران بر رهبر عالیقدر و امید مستضعفان جهان، پرچم دار غیور اسلام و نایب بر حق ولی عصر (عج)، حضرت امام خمینی دامت برکاته. و سلام بر شهدا، شهدای خونین کربلای ایران، برافراشتگان پرچم توحید در جهان. و درود بر امّت دلیر و پیرو امام ایران که شجاعت و ایثارگری های شما در تاریخ بی سابقه است.

بار خدایا ! تو را سپاس که بر این بنده حقیر وگنه کارت منت گذاشتی تا در رکاب سربازان واقعی امام زمان برعلیه دشمنانت به نبرد برخیزم و می دانم که شکر این نعمت را به جا نیاوردم. بار پروردگارا ! پس دوباره بر این بنده ات منّت گذار و شهادت، این فیض الهی، را نصیبم گردان تا در روز محشر در مقابل شهدا خجالت زده نباشم.

اینک که به جبهه آمدم اینجا را چیزی جز دانشگاه نیافتم و در این جا استادان و شاگردانی را دیدم که خالصانه در راه خدا جهاد می نمایند و امیدوارم که شما امّت قهرمان جبهه ها این کربلاها را حفظ کنید و حضوری دائم داشته باشد تا دیگر یزیدیان زمان  فکر تهاجم بر اسلام را در سر هم نپرورانند.

و بدانید که از هر وجب خاک این کشور شهیدی از تبار حسینیان فدا شدند؛ مبادا به فکر صلح و سازش بیفتید که حسین (ع) پیشوای آزادگان ندا سرداده اند: هیهات منا الذّله و همیشه در فکر باشید که آبروی اسلام و انقلاب در گرو حمیّت و جهاد و نبرد حسین گونه ی شماست؛ وعده ی الهی شامل شما خواهد بود که: «ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم».

اینجانب حقیر در آخرین روزهای زندگیم از خداوند طلب مغفرت می کنم و امیدوارم در این روزها لیاقت بندگی و اطاعت را عنایت فرماید و کارهای ما را مورد قبول درگاهش قرار دهد و اعمال ما را با اخلاص گرداند که اخلاص شرط قبولی اعمال است و همچنین خانواده شهید پرورم را هر چه بیشتر به وظایف آشنا گرداند تا خدایی نکرده اهل کوفه نباشیم و با اطاعت و پیروی کامل خود را از رهبر و ولایت فقیه راه حسین (ع) را ادامه دهیم و لبیک گویان راه شهدای کربلا را دنبال کنیم.

ای مردم با ایمان ! امام و روحانیت اصیل را تنها نگذارید که اگر این کار را کردید در خسران خواهید بود.

ای خواهران و مادران و شیر زنان ایران ! شما باید با رعایت کامل موازین اسلام، زینب وار ندای حق طلبانه تمامی شهدا را به گوش جهانیان برسانید، ای مستضعفان جهان بپا خیزید که لحظه موعود فرا رسیده است.

ای مهدی قائم ! ظهور نما که منتظرانت در انتظارند و از شوق دیدار تو بیقرارند. بیا که عدل در انتظار ظهور توست.

ای شهیدان ! بپاخیزید و ببینید که چگونه ادامه دهندگان راهتان لشگر کفر و منافقان را نابود و در راه گشودن درهای کربلا و بیت المقدس هستند.

بار خدایا ! توفیق شکرگزاری این همه نعمت هایت را به ما عنایت فرما و ما را بر این پیروزی ها مغرور نفرما که ما می دانیم اگر امداد های غیبی و ملائکه الهی نبودند شکست ما حتمی بود و اگر باز کمک و لطفت را بر ما ندهی و ما را به راه راست هدایت و گناهان ما را نبخشی ما جز سیاهی و شرمساری در مقابل پیشگاهت چیز دیگری در کوله بار آخرت نداریم. (الهی لا تکلنی الی نفسی طرفه عین ابدا. اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا)

سخنی دارم با افرادی که در راه های پرپیچ وخم این دنیا به انحراف کشیده شده اند و به دامن منافقان مزدور و صدامیان مبدل به لباس دیگر افتاده اند، که دست از این اعمال بردارید و ببینید که چگونه خداوند با این انقلاب و رهبر است و مکر و حیله و نیرنگ شما را به خودتان برگردانده و با این ترورها ملت ما را بیدارتر و شجاعتر نموده است.

ای بی تفاوت ها ! دیگر بس است و خود را در خط الهی انقلاب بیندازید که امروز روز خدمت به اسلام و مستضعفین است و فردا روز پشیمانی خواهد بود؛ پس تا دیر نشده به دامن انقلاب برگردید تا موج خروشان و خشمگین ملت دامنگیرتان نشده است.

پدر عزیزم ! شما بدان که شهادت من مدیون تربیت صحیح شماست گرچه من قدر ندانستم اما می خواهم مرا ببخشید و استوار و مقاوم در راه امام عزیز قدم بردارید.

مادر مهربانم ! که در تربیت من رنجها بردی، امیدوارم در دعاها و جلسات جهت آمرزش من دعا کنید و در شهادت فرزند کوچکت با قامتی استوار و با رشادتی زینب گونه از مهمانانی که جهت دامادی فرزندت آمده اند پذیرائی نمایی و با گفتار و اعمال خود مشت محکمی بر دهان ضد انقلابیون بزنی.

سخنی با شما خواهران و برادران عزیزم که شما به من لطف و مهربانی زیادی نمودید لکن من نتوانستم جبران کنم و می خواهم که در شهادت من آنطور که خداوند رضایت دارد رفتار نمایید، و مرا حلال کنید و با تربیت فرزندانی اکبرگونه دِین خود را به اسلام و مسلمین ادا نمائید.

دیگر عرضی به شما خانواده محترم ندارم و توفیق شما را از خداوند متعال خواستارم و در پایان توفیق انجام وظایف محوله اسلامی را از برادران و خواهران انجمن اسلامی خواستارم.

مراسم تشیع جنازه و دیگر مراسم مرا باشکوه برگزار کنید و از اعمال مستحبی حتماً در حق اینجانب فراموش نکنید و در دعاها و نمازهایتان از اینجانب یادتان نرود که بنده حقیر مستحق دعاهای شما هستم .

در پایان چند دعا دارم که امیدوارم به درجه استجابت برسد:

خداوندا ! الساعه لباس فرج بر قامت نازنین امام عزیزمان بپوشان.

پروردگارا ! امام و رهبر عزیزمان را تا طلوع نور خورشید سلامت و پاینده بدار.

معبودا ! دشمنان اسلام و انقلاب را نابود بفرما. گناهان ما را ببخش و بیامرز و ما را در زمره شهدا و صالحین قرار بده

(به امید نماز جمعه در کربلا به امامت روح خدا)

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی ، خمینی را نگهدار

شهیدم من شهیدم من                                  به خاک و خون تپیدم من

حلالم کن دم آخر                                          نمی بینم تو را دیگر

والسلام علیکم و رحمه الله

۶۱/۱۰/۲۸

6 دیدگاه در“شهید مسعود مربوبی

 • دی ۱۸, ۱۳۹۲ در t ۰۴:۱۰
  پیوند یکتا

  تشکر ویژه از حسین خان جاودان بابت پیگیری شبانه روزی برا این وصیت نامه ها!!!!

  هرکسی از رفقا که اقوام نزدیکش شهید شده اند عکس،وصیت نامه،دست نوشته و…. اگه از شهید موجود هست تحویل حسین آقا بدن!!

  پاسخ دادن
 • دی ۱۸, ۱۳۹۲ در t ۱۵:۵۳
  پیوند یکتا

  برادر سیّد رسول حسینی نواز!!!!!!!!! سید رسول هم مگه برادر داشته؟

  پاسخ دادن
 • دی ۱۹, ۱۳۹۲ در t ۰۴:۱۷
  پیوند یکتا

  شهیدان زنده اند.
  متأسفانه خودم ارتباطم در زندگی با دایی شهیدم زیاد نبوده است؛ اما هر وقت چیزی ازش خواسته ام، به طور عجیبی برآوده شده است.
  ای کاش بشود که بفهمیم : شهیدان زنده اند (و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا، بل احیاء عند ربهم یرزقون)

  پاسخ دادن
 • دی ۱۹, ۱۳۹۲ در t ۰۴:۵۳
  پیوند یکتا

  اللهم انی اسئلک ان تجعل وفاتی قتلا فی سبیلک تحت رایت نبیک مع اولیائک…..

  پاسخ دادن
 • دی ۱۹, ۱۳۹۲ در t ۱۸:۳۴
  پیوند یکتا

  سلام و درود؛
  دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید.
  http://www.ammarname.ir/node/27958
  ما را از بروزرسانی خود آگاه
  و با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید .
  موفق و پیروز باشید .
  http://ammarname.irinfo@ammarname.ir
  یا علی

  پاسخ دادن
 • اسفند ۲۲, ۱۳۹۴ در t ۱۸:۴۳
  پیوند یکتا

  اینجانب بنده حقیر ازهمرزمان شهید در عملیات مسلم ابن عقیل بودم
  اقامسعودخیلی با ایمان وخوش اخلاق بودطوری که همه هم سنگریهابه
  او مادر مربوبی می گفتن روحش شاد

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.