حدیث شماره ۱۴

جلد-4 copyقالت فاطمه الزهراء سلام الله علیها : … خَیْرٌ لِلنِّسَاءِ أَنْ لَا یَرَیْنَ الرِّجَالَ وَ لَا یَرَاهُنَّ الرِّجَالُ … 

(وسائل الشیعه، ج ‏۲۰، ص ۶۷)

از امیرالمؤمنین علیه السّلام روایت شده که فرمودند: یک وقت ما نزد رسول خدا بودیم؛ آن حضرت فرمودند: بمن بگوئید: چه چیزى براى زنان بهتر است؟ ما همه از جواب آن حضرت عاجز شدیم تا اینکه پراکنده گردیدیم.

من نزد فاطمه اطهر آمدم و جریان پرسش پیغمبر اکرم و عاجز شدن شنوندگان را براى وى شرح دادم، زهراى اطهر فرمود: من این مطلب را می­دانم : بهترین چیز برای زنان آن است که نه مردان آنان را ببینند و نه آنان مردان را مشاهده نمایند.

من به سوى پیامبر خدا بازگشتم و گفتم: یا رسول اللَّه! شما از ما پرسش نمودى چه چیزى براى زنان بهتر است (من میگویم:) چیزى براى زنان بهتر از این نیست که آنان مردان را نبینند و مردان هم ایشان را نبینند.

رسول اکرم فرمودند: تا نزد من بودى این جواب را نگفتى، بگو: بدانم چه کسى تو را آگاه کرد؟ گفتم: فاطمه زهراء. پیغمبر اکرم پس از تعجب فراوان فرمود: فاطمه پاره تن من است.

[divider]

* مناسبت : ۲۰ حمادی الثانی (سالروز میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها)

2 دیدگاه در“حدیث شماره ۱۴

 • ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ در۰۷:۴۰
  پیوند یکتا

  ایول… خیلی بهتر شده… انگار طرح زیباسازی شهرداری به شما هم رسیده…
  امیدواریم تمام فضای سایت هر چند وقت یکبار زیباتر بشه…

  پاسخ
 • ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ در۰۶:۳۴
  پیوند یکتا

  جانم فدای بی بی و عالم…

  چندنکته

  *سبک اموزش مبتی بر پرسش و درگیری مخاطب

  *مباحثه معرفتی درون خانواده

  *اولویت برای خانواده و جامعه این است که تمام هم و غم بانوان درون خانواده باشد وبه فعالیت و کار و تلاش و مدیریت در منزل بپردازند
  که سعادت دنیا و اخرت خود و خانواده و جامعه را تامین و تضمین کنند.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *